Faaliyetlerimiz

Faaliyet Alanlarımız

Aşağıda ki disiplin ve alt başlıkları itibariyle, Projelendirme ve Taahhüt Hizmetleridir.

Mekanik Tesisat İşleri

Isıtma soğutma sistemleri, kullanılan mekanın sıcaklığını uygun olduğu ve ayarlandığı sıcaklıkta tutulmasını, bunun yanında iç ortamdaki ısının dış ortama olan kaybının azalması için kurulan sistemler olarak tanımlanabilir. Bu sistemlerin bileşeni olan kazanlar, chiller ekipmanları, pompalar, boru dağıtım hatları, fancoil, aparey, radyatörlerin ihtiyaca göre kapasitesel hesaplarının yapılması, temin-montaj işleri dahil olmak üzere çalışır halde teslimidir.

Fotoğraflar

Kapalı ya da insan kullanımına açık olan herhangi bir ortamın, zararlı gazlardan, uçucu maddelerden, kirli hava faktörlerinden ve daha birçok maddeden arındırılması, sonrasında ise temiz havayla beslenmesi konusunda kullanılan sistemlerdir. Bu sistemlerin bileşeni olan klima santralleri, hücreli-kanal tipi egzos fanları, toz toplama sistemleri, kanal dağıtım hatları, menfez, difüzör, nozulların ihtiyaca göre kapasitesel hesaplarının yapılması, temin-montaj işleri dahil olmak üzere çalışır halde teslimidir.

Fotoğraflar

Kontrol dışı yanma olaylarını önlemek amaçlı geliştirilmiş yol gösterici standartlar ve kural ile yönetmeliklerce sınırları çizilen sistemlerdir. Bu sistemlerin bileşeni olan elektriki ve dizel ana yangın pompaları, jokey pompalar, boru dağıtım hatları, sprinklerler, yangın dolapları, hidrantlar, gazlı söndürme sistemleri, köpüklü söndürme sistemleri, baskın söndürme sistemlerinin ihtiyaca göre kapasitesel hesaplarının yapılması, temin-montaj işleri dahil olmak üzere çalışır halde teslimidir.

Fotoğraflar

Bir kuyudan ya da kaynaktan alınan suyun her yapıya temiz olarak ulaştırılıp pis suyun boşaltılması ve kullanılan pis suyun dışarı atılması için gereken sistemlerdir. Bu sistemlerin bileşeni olan hidroforlar, su şartlandırma sistemleri (filtreler, yumuşatma sistemleri) drenaj pompaları, kendinden tanklı pis su pompaları, boru dağıtım hatlarının ihtiyaca göre kapasitesel hesaplarının yapılması, temin-montaj işleri dahil olmak üzere çalışır halde teslimidir.

Fotoğraflar

Bir kaynakta ürex"tilen basınçlı havanın ve ya buharın ihtiyaç noktalarına dağıtımını içeren sistemlerdir. Bu sistemlerin bileşeni olan buhar kazanları, kompresörler, hava kurutucular, filtreler, boru dağıtım hatlarının ihtiyaca göre kapasitesel hesaplarının yapılması, temin-montaj işleri dahil olmak üzere çalışır halde teslimidir.

Fotoğraflar

Çeşitli gazların ve çeşitli kimyasalların, paslanmaz ve ya siyah saçtan mamul tanklardır.

Fotoğraflar

Elektrik Tesisat İşleri

Direct Dijital Kontrol dür yani türkçesi dijital control ünitesidir. Kısaca özetlemek gerekirse Bina Otomasyon Sistemlerinde programlanabilir lojik kontrol ünitelerini bünyesinde bulunduran panolardır.

Fotoğraflar

Havalandırma, ısıtma ve soğutma sistemlerinin bilgisayarlı bir yönetim sistemi ile izlenmesi ve kumanda edilmesidir. Bunun yanında istenildiği taktirde enerji izleme, aydınlatma ve diğer zayıf akım sistemleri ile entegrasyon sağlanabilir.

Fotoğraflar

İnşaat İşleri

Beton ya da çelik kaideler, mekanik cihazların ve elektrik panolarının oturduğu izolatörlü ayak veya tabandır.

Fotoğraflar

Prefabrik yapı elemanlarının sahada bir araya getirilmesi ile oluşur. Modüler yapısı nedeniyle;Dağıtım Merkezi ya da OG/AG Dağıtım Transformatör Merkezi olarak kurulabilir.Değişik yerleşim planları uygulanabilir.

Fotoğraflar

Bina zemininin üzerinde ikinci bir döşeme yüzeyi oluşturup, oluşturulan boşluğun içinden elektrik, mekanik, havalandırma tesisatlarına ait boru, kanal ve kablo gibi bileşenleri istenen noktaya hızlıca ulaştırılmasına imkan sunan kullanışlı bir imalat türüdür.

Fotoğraflar

Statik hesap yapılırken yapının hangi aşamalarında ne kadar ve nelerin kullanılması gerektiğine karar verilir.